Karla Auto O.K. puhastab DPF tahmafiltreid.

Diiselmootori tahmafilter DPF - Diesel Particle Filter. Eesti keeles kasutatakse ka nimetust kübemefilter.

Enamusel tänapäeva diiselautodest ( EURO 4, EURO 5, EURO 6) on heitgaaside puhastamiseks paigaldatud DPF tahmafiltrid ja katalüsaatorid. Katalüsaatori peamiseks ülesandeks on keemilise protsessi käigus puhastada heitgaasid kahjulikest keemilistest ühenditest. Tahmafiltri (DPF) ülesandeks on püüda kinni heitgaasides leiduvad põlemata tahma- ja muud tahked osakesed (näiteks tuhk). Diiselmootoritel kasutatakse katalüsaatoreid ja kübemefilterid ka kombineeritult.

Tahmafiltrisse akumuleerunud tahma, tuha ja muude põlemisproduktide hulka kontrollib erinevate andurite abil auto juhtplokk ECU (rahvakeeles : aju). Kui DPF tahmafilter on tahmaosakestega täitunud teatud piirini, suurendatakse heitgaaside temperatuuri 600C, mille käigus põletatakse filtrisse kogunenud tahm täielikult ( ingl: regeneration). Tuhk aga jääb filtrisse, mis pikemaajalise ekspluatatsiooni käigus ummistab DPF-i peened kanalid.

Ummistunud filtrite puhastamiseks on erinevaid tehnoloogiaid.

Varasemalt oli levinud DPF filtrite puhastamine põletamise teel, mille käigus DPF filter kuumutatakse kuni 1500C –ni. Selline temperatuur kahjustab filtri keraamilist struktuuri ja ei anna 100% tulemust.

Filtri puhastamiseks helista

+372 564 550 40

või kasuta veebivormi

Hinnapäring

 Tahmafiltrite pesu saab tellida

ka meie koostööpartnerite juures

üle Eesti!


Koostööpartnerid

 

Meie kasutame DPF filtri puhastamiseks FFSolution tehnoloogiat, mille käigus pestakse tuhk ja muud sinna kogunenud tahked osakesed filtrist täielikult välja. Seejärel filter kuivatakse ühtlase ja kuuma õhuvooluga (kuni 70C). See tehnoloogia ei kahjusta filtri keraamilist struktuuri ning on loodusõbralik. Pärast sellist puhastamist on filter kuni 100% uue vääriline. Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes soovitame DPF tahmafiltrit igal aastal hooldada, et vältida sellega kaasnevaid ootamatuid probleeme teel olles.

DPF filtri täielik eemaldamine/väljalõikamine autolt ei ole soovitatav kuna see on seaduse mõistes karistatav. Peale DPF filtri eemaldamist ei vasta auto enam autotootja EURO normidele.

 

Loe rohkem DPF tahmafiltri puhastustehnoloogiate kasudest ja kahjudest meie blogist.

DPF filtri X-Ray läbivalgustuse tulemused.

DPF enne puhastamist

dpf filter enne puhastamist

DPF pärast puhastamist FFSolution tehnoloogia abil

Küsi hinnapakkumist

 

OÜ Karla Auto O.K. - Parimad lahendused Teie autodele.